Dekorasyonda Mum Nasıl Kullanılır?

Yazar - 07.05.2016
mum

Mum ışığı atmosfer oluşturmakta çok önemli bir etkendir. Mum ışığı aydınlattığı her şeyi ve herkesi güzelleştirir.

mumlar

Evde, bahçede veya davetlerinizde atmosfer yaratmak için mumlardan faydalanabilirsiniz. Mum ışığı, tek başına kullanılabildiği gibi, elektrikli aydınlatma eşliğinde de kullanılabilir. Tek başına kullanıldığında etkisi çok daha fazla olur. İlk başta çok karanlık gibi görünen, mumlarla aydınlatılmış bir mekan, göz alıştıkça mükemmel bir hale bürünür.

Bir odayı mumlar ile aydınlatmak belirli bir süre alır. Bu nedenle, hedeflenen zamandan biraz önce mumları yakmak gerekir. Eğer cam mumluklar kullanacaksanız, mutlaka öncesinde mumluğun içindeki erimiş balmumunun temizlenmesi gerekir. Bunun için, bir mum sonuna kadar yandıktan sonra, balmumu donana kadar mumluğu buzluğa koyun. Donan balmumu kolayca kendini bırakacak ve temizlenecektir.

Sütun mumların altına daima kaide koyun. Bu sayede, eriyen ve damlayan balmumu, etrafı kirletmez ve kaidenin üzerinde birikir. Mumları yakmadan önce, islenmeyi önlemek için mutlaka iplerini üçte iki oranında kesin. Mumları yakmadan önce, bir tepsi üzerine toplayarak, odaları sırasıyla gezmek suretiyle, yerleştirebilirsiniz. Mumlukların hepsinde yeni mumlar olduğunda emin olun. Geceye tatlı bir geçiş yapmak için, mumları hava kararmadan hemen önce yakın.

Mumların bolca kullanıldığı bir ortamın büyüleyici olmama olasılığı yoktur. Mum ışığı, bulunduğu ortamın atmosferini düzenler, herkesin ve her şeyin en gizemli şekilde aydınlanmasını sağlar. Mum ışığını kullanarak, evinizde unutulmaz bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

 

evhayat.com

Yazar: Nevbahar

Samanyoluhaber.com Nevbahar Editör Grubu