‘Melekçe Dokunuşlar’ Büyük Mutluluklara Dönüşüyor…

Yazar - 01.05.2015
KINA

Melekçedokunuslar, hayatınızın en güzel anlarını küçük dokunuşlarla büyük mutluluğa dönüştürüyor...

Melekcedokunuslar,birbirinden lezzetli ve tamamen tasarım urunu olan butik pasta- kurabiye ve organizasyonlar üreten bir isim.. İsmin sahibi Melek Hanim tasarladığı bütün kurabiye ve pastaları büyük bir ask ve sevgi ile yaptığını dile getiriyor. “İnsanin mayası aşktır her seyden önce,işimi de sevgiyle yapmak benim aşkım.” diyor.

 

melek-şahintürk

Melek Hanim,yemek yapmaya çok küçük yaslarda başlamış,henüz çocuk denilecek bir cağda.

“Yemek yapmak evet çok sevdiğim birseydi fakat bu başka bir heyecandı. Kendi hayalini ve başkalarının hayalini hamura meşk etmek duygusu beni bu ise sürükledi.” sözleriyle içindeki heyecan ve tutkuyu dile getiriyor.

2 buçuk yıl önce kardeşinin doğum gününde ona sürpriz olsun diye yaptığı ilk pastanın ertesi haftası kendisini butik pasta kursunda bulmuş. Önceleri iş olarak düşünmemiş bunu fakat kardeşlerinin ve arkadaşlarının desteği ile kendisine bir Instagram hesabı açarak, isteyen herkesin mutlu anlarında yanında bulunmak, o anlara dokunmak istemiş.

“Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olduktan sonra, mezun olduğum bölümle alakalı işlerde çalışmadım, hep sevdiğim işlerin peşinden koştum. Melekçedokunuslar da bunlardan biri.” diyor ve işine olan sevgisini ifade ediyor.

İnsanların kendisinden talep ettiği figürlerin yapımı, pastanın ortaya çıkması yaklaşık 3-4 günü buluyormuş.

melekçe-dokunuşlar

Pasta ve kurabiyede kullandığı ürünlerin helal olmasına ise ayrı özen gösterdiğini söylüyor. Müşterilerin talebine göre; pastaları çikolatalı, çikolatalı-muzlu, çilekli, portakallı, krokanli vs. olarak üretiyor.

Doğum günleri organizasyonlarında müşterinin seçtiği konsepte göre pasta ve kurabiyeyi aynı konsept üzerine uygulayıp yine ayni konsept ile peçetelikler, su şişeleri/bardakları, amerikan servisler ile küçüklerin mutluluklarına mutluluk katıyor. Pastalarında tamamen taze ve doğal ürünler kullanıyor. “Yemediğimi yedirmem.” mottosuyla yoluna devam ediyor.

melekçe2

Son trend olan kına, nişan, düğün organizasyonlarına da el atan Melekçedokunuslar, lavanta keselerinden tutun da çiçekli aynalara kadar davetiye hazırlıyor, masa süslemesi, konsept ayarlamaya kadar geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet sunuyor..

melekçe5

Instagram üzerinden satışları ve çevresinden gelen memnuniyet kendisini de memnun etmiş ve müşterilerinin talebi üzerine butik pasta-kurabiye dışında organizasyonlar yapmaya başlamış..

melekçe4

İlk olarak kına organizasyonu olmuş bu ve peşini; düğün, nisan, doğum günü organizasyonları izlemiş.

melekçe6

Melek Şahintürk işinde çok titiz ve özgün olmaya çalıştığını dile getiriyor. Ona yaptığı işlerde en büyük desteği ise kardeşi veriyor. “Kardeşim Zeynep’in desteği olmasa bu işte ilerleyemezdim.” diyor.

Melek Hanim ayrıca yemek yazarlığı ve İnternet editörlüğü yapıyor. Hayali ise kardeşi ile birlikte patentini aldığı Melekçedokunuslar ismiyle butik cafe açmak. Açtığı cafede misafirlerine kendi eliyle hazırladığı kurabiye, pasta, börekler ikram etmek istiyor. Melekcedokunuslar’a @melekcedokunuslar instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Bu arada biz pastalarının lezzetini cok begendik. :)

Yazar: Nevbahar

Samanyoluhaber.com Nevbahar Editör Grubu