Orhan Veli’nin 100. yaşı Sahnede Kutlanacak

Yazar - 30.11.2014
orhan-veli

Tiyatro: Türk edebiyatının usta isimlerinden Orhan Veli Kanık, Tiyatro Kumpanyası tarafından sahneye taşınıyor.

Orhan Veli’nin kısa yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan ‘Ben Orhan Veli’ adlı oyun, 28 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde.

Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkaran tiyatro oyunu, şairin fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığını gözler önüne seriyor. Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol aldığı oyunda şairin Ayça Kocatürk tarafından bestelenen şiirleri de seslendirilecek.

Ayrıca oyun, şairin hem 100. doğum yılına hem de ‘Bir Garip Orhan Veli’ adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına ithaf ediliyor.

Melek Şahintürk

Yazar: Melek Şahintürk

Zaman Cumartesi Ekin'de;Çalışan Kadının Mutfağı ve Zaman Arabic'de Türk Mutfağından yemekler ile tariflerini ve yemek sırlarını paylasan,nevbahar.samanyolu.com 'da İnternet editörlüğü yapan; Melekçe Dokunuşlar ile butik pasta ve kurabiye ile uğrasan;Yemek yapmayı seven; yemek yedirmekle mutlu olan bir yemek yazarı.